Zentiva uudised

Zentiva

1 oktoober 2018    /    Pressiteated

Geneeriliste ravimite tootja Zentiva alustab tegevust iseseisva ettevõttena

PRAHA – 1. oktoober 2018 – Tänane päev märgib geneeriliste ravimite tootja Zentiva esimest päeva iseseisva organisatsioonina, pärast äriühingu varem väljakuulutatud divesteeringu lõpuleviimist Sanofilt.

Zentiva peakontor asub Prahas ja firma, mida toetab nüüd Advent International, üks maailma suurimaid ja kogenud globaalseid erakapitali investoreid, on sisenenud uue iseseisvuse ja transformatsiooni ajastusse.

Patrick Aghanian, Zentiva juht, usub, et divesteering toob ettevõtetele ja selle klientidele uusi võimalusi, mille tulemuseks on kiirem, paindlikum ja liikuvam äri.

„Zentiva juured ulatuvad 530 aastat tagasi Musta Kotka apteeki, väikesesse perekonnaärini, mis teenindas Praha elanikke. Alates sellest ajast oleme laiendanud oma tegevust geneeriliste ja käsimüügiravimites kogu Euroopas. See pärand ei tugevda mitte ainult meie otsustavust säilitada klientide tähelepanu, vaid teenib ka meie tulevikuprioriteetide huve, et parandada tervishoidu isikupärastatud lähenemisega. Usume, et tervishoid on õigus ja mitte privileeg ning et tervishoiulahendused peaksid olema kättesaadavad võimalikult paljudele inimestele.”

„Me tahame ehitada mainet, mis on meie partnerite jaoks väärtuse sünonüüm,” jätkab ta. „Seistes kõrvuti tervishoiutöötajate, apteekrite ja tervishoiusüsteemi otsustajatega, on meil ühine sotsiaalne kohustus aidata vähendada kulusid ja parandada juurdepääsu tervishoiule. Me püüame toetada inimeste igapäevaseid tervishoiuvajadusi.”

Patrick lisab, et see uus peatükk ettevõtte ajaloos on ka töötajate jaoks positiivne uudis: „Meie organisatsiooni kavandatav kasv toob meie inimestele uusi võimalusi ning tõmbab ligi valdkonna suurimaid talente. See on Zentiva jaoks põnev aeg ja me oleme kindlad, et Adventi toetusega saame oma ambitsiooni ellu viia.”


Teave Zentiva kohta

Zentivas usume, et tervishoid on õigus, mitte privileeg. Rohkem kui kunagi varem vajavad inimesed paremat juurdepääsu tervishoiule. Tänapäeval on igapäevased lahendused, millest me kõik sõltume, tervisliku elu tähtsaks aluseks.

Zentiva töötab Euroopas elavatele inimestele. Seistes kõrvuti tervishoiutöötajate, apteekrite ja tervishoiusüsteemi otsustajatega, on meil ühine sotsiaalne kohustus aidata vähendada kulusid ja parandada juurdepääsu tervishoiule. Geneeriliste ja käsimüügiravimite meistrina püüame toetada inimeste igapäevaseid tervishoiuvajadusi.

Koos üle 2500 inimesega Euroopas ja 2 tootmiskohaga Prahas ja Bukarestis püüame olla geneeriliste ja käsimüügiravimite meister.

Lisateavet leiate veebilehelt www.zentiva.ee