Zentiva uudised

Zentiva in India

11 september 2019    /    Pressiteated

Zentiva laiendab üleilmset tootmishaaret, sõlmides lepingu tootmiskompleksi omandamiseks Indias Ankleshwaris.

PRAHA/ MUMBAI / ANKLESHWAR – 11. september 2019. Zentiva Group, a.s. annab teada, et allkirjastab äri üleandmise lepingu, millega omandab Sanofile kuuluva Indias Ankleshwaris asuva ravimitehase. Omandamine, millega laiendatakse Zentiva tootmisvõrgustiku haaret ja reageerimisvõimet, võimaldab pakkuda kõrge kvaliteediga ravimeid suuremale hulgale patsientidele.

“Täielikult Zentivale kuuluvate tehaste lisandumine on tulevikuedu peamine tegur, tagades suurema tarnekindluse nii Euroopas kui ka mujal elavatele inimestele. See võimaldab teha täiendavaid uuendusi, mis aitavad optimeerida tööprotsesse, suurendada tootlikkust ja kiirendada kasvu,“ ütleb Zentiva tegevjuht Nick Haggar. “Töötame pühendunult Ankleshwari meeskonna ning tootmistegevuse kasvu ja edu nimel. Sealsest kompleksist saab meie tootmisvõrgustiku suurim tehas ja India meeskond hakkab Zentiva tootmistegevuses etendama keskset rolli.“

Olukorras, kus nõudlus kõrge kvaliteedi ja taskukohaste hindadega ravimite järele suureneb, näitab see omandamine, et Zentiva seisab kindlalt apteekrite, tervishoiuspetsialistide ja otsustajate kõrval, parandades ravimite kättesaadavust patsientidele.

Tootmisvõimekuse maksimeerimise nimel laiendas Zentiva oma tootmisvõrgustikku ka juba 2019. aasta varasemas pooles, omandades Rumeenias asuva Solaciumi ja Ühendkuningriigis asuva Creo ning investeerides mitmeid miljoneid eurosid Praha ja Bukaresti tehastesse

* See tehing eeldab järelevalveasutuste ja osanike nõusolekut ning teatud tingimuste täidetust, nagu äri üleandmise lepingus sätestatud.

Teavet Ankleshwari tootmisüksuse kohta

1987. aastal asutatud tootmiskompleksis on keemia- ja biotehnoloogia arenduskeskus ning selles valmistatakse nii pooltooteid kui ka valmisravimeid. Ankleshwari suures ravimitehases toodetakse aastas üle 6 miljardi tableti.

Zentivast

Zentiva toodab kvaliteetseid ja taskukohaseid ravimeid Euroopa ja ka teiste piirkondade patsientidele. 3000 töötajat koondava pühendunud meeskonna ja tootmisüksuste võrgustikuga, mille hulka kuuluvad meie peamised tootmiskompleksid Prahas ja Bukarestis, püüame saada brändi- ja geneeriliste ravimite parimaks pakkujaks Euroopas, täitmaks paremini inimeste igapäevaseid tervishoiuvajadusi.

Zentivas püüeldakse selle poole, et tervishoid oleks õigus, mitte privileeg. Kõrge kvaliteedi ja taskukohaste hindadega ravimite ning tervishoiuteenuste kättesaadavus on olulisem kui kunagi varem. Teeme koostööd arstide, apteekrite, hulgimüüjate, järelevalveasutuste ja valitsustega, pakkumaks igapäevaseid lahendusi, millest me kõik sõltume.

Pressiesindaja:

Ines Windisch
Sisehalduse- ja inimressursside juht
ZENTIVA GROUP, a.s.
U Kabelovny 130 – 102 37 Prague 10 – Czech Republic
Tel: (+420) 601 341 444
E-post: ines.windisch@zentiva.com
www.zentiva.com