Zentiva uudised

1 juuni 2020    /    Pressiteated

Zentiva viib tootmisvõimekuse suurendamiseks lõpule Ankleshwari tootmiskoha omandamise

PRAHA – 1. juuni 2020: Zentiva Group teatab, et on lõpetanud tootmiskoha omandamise ettevõttelt Sanofi Ankleshwaris, Indias. Tehingu lõpuleviimine suurendab Zentiva täielikus omanduses olevate tootmiskohtade arvu maailmas ning võimaldab Zentival teenindada rohkem inimesi, kes vajavad iga päev meie kvaliteetseid ja taskukohaseid ravimeid.

„Meil on hea meel Ankleshwari meeskond meie Zentiva perre vastu võtta. Jätkame Zentivas tugevat arendustegevust ja selle omandamise lõpuleviimine on meie ettevõtte jaoks oluline verstapost,” ütles Zentiva tegevjuht Nick Haggar. „Meie kasvava tootmisvõrgu tugevus ja lisavõimsus seisneb selles, et saame sammu pidada kiireneva nõudlusega oma ravimite järele ja suurendada otsest kontrolli tarneahela üle, et tagada pidev varustamine ja kiire reageerimine patsiendi vajadustele.”

Tehing on jätkuks Zentiva otsustava arendustegevuse voos, tuginedes varasematele Creo Pharma omandamisele Ühendkuningriigis, Solaciumi omandamisele Rumeenias ning Alvogeni tootmiskeskuste omandamisele Kesk- ja Ida-Euroopas, mis viidi lõpule 2020. aasta aprillis. See viimane omandamine Indias toimus paralleelselt käimasolevate mitme miljoni euro suuruste investeeringutega Zentiva põhilistes tootmiskohtades Prahas ja Bukarestis.

„Ma olen väga uhke, et meie Ankleshwari meeskond saab osaks veelgi tugevamast Zentivast, mis on integreeritud organisatsiooni pikaajalisse kasvustrateegiasse,” lisas Ankleshwar tootmispunkti juht Ashwani Sood. „Teame, et nõudlus kvaliteetsete ja taskukohaste ravimite järele on kasvamas ning ootame, et see aitab kaasa Zentiva edule sellel teekonnal.”

Tootmiskohta hakkab toetama Mumbais asuv uhiuus Zentiva India sidusettevõte.

Teave Zentiva kohta

Zentiva toodab kvaliteetseid ja taskukohaseid ravimeid Euroopa ja ka teiste piirkondade patsientidele. 4700 töötajat koondava pühendunud meeskonna ja tootmisüksuste võrgustikuga, mis hõlmab meie peamisi tootmiskomplekse Prahas, Bukarestis ja Ankleshwaris, püüab Zentiva saada brändi- ja geneeriliste ravimite parimaks pakkujaks Euroopas ning täita seeläbi paremini inimeste igapäevaseid tervishoiuvajadusi.
Zentivas püüeldakse selle poole, et tervishoid oleks õigus, mitte privileeg. Kõrge kvaliteedi ja taskukohaste hindadega ravimite ning tervishoiuteenuste kättesaadavus on olulisem kui kunagi varem. Teeme koostööd arstide, apteekrite, hulgimüüjate, järelevalveasutuste ja valitsustega, et saaksime pakkuda igapäevaseid lahendusi, millest me kõik sõltume. 

Teave Zentiva Ankleshwari tootmiskoha kohta

1987. aastal asutatud Ankleshwari tootmiskompleksis on keemia- ja biotehnoloogia arenduskeskus ning selles valmistatakse nii vahetooteid kui ka valmisravimeid. Suure tabletitootjana toodab Ankleshwari tootmiskoht igal aastal üle 6 miljardi tableti.

Pressiesindaja:

Mounira Lemoui
Kommunikatsioonijuht
ZENTIVA GROUP, a.s.
U kabelovny 529/16, Dolní Měcholupy, 102 00 Prague 10
Tel: (+420) 727 873 159
E-post: mounira.lemoui@zentiva.com